Teated

RENOVEERIMIS(L)OOTUS !

Kevadisel üldkoosolekul otsustati seoses ootamatult suure hinnatõusu ning ajale jalgu jäänud toetussummade tõttu renoveerimine panna pausile ja oodata ära uus määrus, mille valmimist lubati juuni lõpuks. Meie maja renoveerimise hetkeseisust ja renoveerimist takistavatest asjaoludest andsime teada nii majandusministeeriumile kui ka ministrile.
Ühtlasi panime kaasa meiepoolse nägemuse ja soovitused uue määruse väljatöötamise tarbeks. Lubati arvestada…
Augusti alguses toimunud telefonivestluses MKM-i esindajaga saime lubaduse, et määruse algne variant avalikustatakse augustikuu jooksul. Täpsemaid protsente ja toetuse maksimumpiiri (mis meile viimane kord saatuslikuks sai) ei öeldud, aga ülempiiri olevat tõstetud.
Eks me saame näha…!

Vilde 52 Parkimine

Alates 16.03.2022 kontrollib meie territooriumil parkimist Ühisteenus AS. Kõik korrektselt edastatud sõidukite andmed, on kantud elektroonilisse andmebaasi. Juhul kui kellelgi tekib vajadus midagi muuta või täiendada, ootame selle kohta korteriomaniku (digi)allkirjastatud avaldust.

Parkla laiendamine

Lõpuks ometi on meil notariaalne leping lina ja KÜ vahel mis annab meile 15 aastaks tasuta kasutada ühistu rahadega korrastatud linnamaale rajatud parkla laiendus. Kahjuks ei oska kõik autojuhid liiklusmärke lugeda ja tihti satub parklasse ka naabermaja autosid. Viletsama lugemisoskusega juhtidele oleme jätnud kojamehe vahele selgitava kirja kus palume leida sõidukile teine parkimiskoht. juhul kui selline kiri on sattunud oma maja autole siis palume juhatust sellest teavitada, et saaksime oma autode andmebaasi uuendada. Hetkel käivad juhatusel mitmed läbirääkimised firmadega, et parkimise organiseerimist tõhustada.

Prügi süvamahutid

Süvamahutid asuvad maja I trepikoja kõrval haljasalal. Kaks suurt 5 m3 on olmeprügile, üks keskmine 3 m3 paberjäätmetele, üks väike 0,8 m3 bio-lagunevate jäätmete jaoks.
Palun jälgige, et jäätmed ei satuks valedesse konteineritesse !!
NB! Paberi konteinerite tühjendamine on tasuta! Juhul kui seal aga sisaldub ka olmeprügi jäetakse konteiner tühjendamata ja tuleb tellida eraldi vedu, vastavalt olmeprügi hinnakirjale.
Endiselt ei ole konteinerite sees, peal ega taga kohta ehitusprahile ja suure gabariidilistele jäätmetele. Sellise prügi utiliseerimise tellib iga korteri omanik ikka ise.

Prügi sorteerimine

Lähiajal tuuakse meie prügimahutite juurde 2 uut maapealset konteinerit. Üks neist on klaastaara ning teine plast- metall-, papp- ja kartongpakendi tarvis. Nende toomine, rent ja tühjendus on meie jaoks tasuta (pakendikonteineri rent 5 eur/kuu).

Tingimuseks on, et nendesse konteineruteesse pannakse ainult selleks ettenähtud, sorteeritud ja puhast taarat. Juhul kui sinna pannakse sorteerimata olmeprügi, peame maksma kõige eest!
Võtame seda kui võimalust, mitte kui kohustust! Täpsem info sorteerimise kohta ilmub peatselt stendidel ja kodulehel.
Aktsiooni toetab MTÜ
Pakendiringlus

Veesurve tipptunnil

Viimastel nädalatel on hommikuste ja õhtuste vee tipptarbimiste aegadel olnud läbivaks mureks veesurve, eelkõige ülemistel korrustel. Täpset põhjust pole seni keegi suutnud öelda, aga selgelt on näha läbilaskevõime langus. Veefiltreid, mida santehnik puhastab harilikult 1 x kuus, oleme viimasel ajal pidanud puhastama mitu korda päevas! Oluline nihe paremuse poole toimus 27.05., kui Tallinna Vee tehnikud eemaldasid kontrolliks peaveemõõtja ja eemaldasid sealt peotäie suuremat sodi. Paraku oli õnne vaid paariks päevaks. Tallinna Vee väitel on neil loomulikult kõik korras ja viga liitumispunkti ja maja veemõõtja vahel olevas vanas torus.
Kontrollisime antud teemat ja see ei vasta tõele ! Alates liitumispunktist on kogu torustik vahetatud kaasaegse plastiktoru vastu. Ainuke võimalus, kust sodi saab tulla meie süsteemi on linna magistraaltoru. Olenemata tekke põhjustest reageerime endiselt kui surveprobleemid esinevad.

Ehitushange

Ehitushankele esitati üks ühis-pakkumine mille summa ületas juhatusele ülkoosolekul volitatud laenusumma suurelt ja juhatus lükkas hanke tagasi. Antud hetkel ootame KredEx´i uut määrust millega lubati maksimum abisummat suurendad, et siis uus hange korraldada. Määrus pidi vastu võetama 2 kuu jooksul.

Energiakulude hüvitamine

Energiatoetuse taotluse saab teha Tallinna kodulehel klikates lingile https://taotlen.tallinn.ee/energia

Teil on vaja sinna lisada andmed vastava kuu gaasikulu kohta korteripõhiselt MWh. Arvutus käik teie korteri gaasikulu leidmiseks on lisatud näidises.

Alexela Vilde52 hinnad MWh viimased 4 kuud on alloleval failil

Kas Te kuulute energiatoetuse saajate hulka saate kontrollida siin…

Energiatoetuse kalkulaator

Küsimuste korral palume pöörduda KÜ raamatupidamise poole.
Hr. Korp
info@fintec.ee
6 526 058

Koduleht www.vilde52.ee on uuendamisel…

KÜ koduleht on uuendamisel kuna vana versiooni enam serverid ei toeta.
Kodulehel on toimiv majasisene intranet. Sisse logides saate tutvuda ühistu dokumentidega, sisestada oma veenäidud ning tutvuda arvete, galerii ja muu meie maja puudutava teabega.
Veenäitude ja arvete vaatamiseks on VeebiReenis kasutajad hetkel samad mis varem aga kodulehe intraneti seadistamiseks tuleb kasutajad uuesti genereerida.
Intranetti sisenemiseks saate kasutajanime ja salasõna juhatuse käest, kirjutades oma soovist e-kiri aadressile juhatus(at)vilde52.ee
Kohe kui registreerime Teie andmed uue kodulehe intranetti saategi juurdepääsu maja failidele.
Küsimustes palume pöörduda telefonil juhatuse liikme Janek Holm poole mob.5089905

Vajalikud numbrid kiireks reageerimiseks…

Ühistu mobiil58375562
Santehnikud5116622
Elektririkked5113008
Lifti avarii6011001
Fonolukk6444005
Lukuabi6410491
Raamatupidamine6526058
Kolatakso56236002
Koristusteenus56250676
Konstaabel6125853
Munitsipaalpolitsei6457418