Teated

18. juuni 2024 Üldkoosolek

Üldkoosoleku kutse
Volikiri
2023 Majandusaasta aruanne

Koosolek toimub 18.06.2024 kell 19.00 – 21.00 Tallinnas,
E. Vilde tee 54, Mustamäe Huvikeskuse aulas.
Registreerimine 18.30 – 18.55

PÄEVAKAVA

1. Juhatuse ettekanne 2023. a. tehtud tööst.
2.Revisjonikomisjoni ettekanne.
3.2023majandusaasta vastuvõtmine ja juhatuse tööle hinnangu andmine.
4.Juhatuse valimine.
5.Usaldusisiku valimine.
6.Revisjonikomisjoni valimine.
7.Renoveerimisprojekti täiendamine (korterite välisuste vahetus).
8.Jooksvad küsimused

Gaasikatlamaja uuendamine

Esmaspäeval, 15.04. algavad ettevalmistustööd gaasikatelde väljavahetamiseks. Kahest katlast jääb esialgu tööle üks, millest piisab kütte ja sooja vee tootmiseks. Teise katla kohale paigaldatakse uued ning kaasaegsed. Lõplik demonteerimine ja uute käikulaskmine toimub kuu lõpupoole. Tööde teostaja, meie pikaaegse partneri Anrebell AS esindaja sõnul suudavad nad vajalikud tööd läbi viia selliselt, et sooja vee ja kütte katkestus saab olema heal juhul mõni tund, halvemal juhul päev.

Vabandame ebamugavuste pärast !

Korterelamute rekonstrueerimistoetus 2024

Järgmine suurem korterelamute toetuse taotlusvoor avaneb järgmise aasta alguses.
korterelamute taotlusvoor tuleb tänavusest kaks korda suurem, 160 miljonit eurot, ütles Jaanisoo. Paariks aastaks on riigil kortermajade renoveerimiseks kasutada 330 miljonit eurot.

Renoveerides püsivad majad veel aastaid.

https://www.err.ee/1608920444/ekspert-korralikult-renoveerides-pusivad-magalarajoonide-hooned-veel-100-aastat

Tallinna magalarajoonide ja teiste suuremate linnade nõukogude aegseid kortermaju korralikult renoveerides püsivad need veel 100 aastat, sest nende põhikonstruktsioonid on korralikud, leiab TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurnitski.

Kütte hind

Seoses gaasihindade suure kõikumisega maailmaturul otsustas juhatus 2023 aasta suvel 1 aastaks minna üle fikseeritud hinnale.
Kui olukord Euroopas stabiliseerub ja hinnad alanevad saab uuesti tagasi minna börsipõhisele hinnale mis on varasemate aastate näitel olnud soodsam valik.

Vilde 52 Parkimine

Alates 16.03.2022 kontrollib meie territooriumil parkimist Ühisteenus AS. Kõik korrektselt edastatud sõidukite andmed, on kantud elektroonilisse andmebaasi. Juhul kui kellelgi tekib vajadus midagi muuta või täiendada, ootame selle kohta korteriomaniku (digi)allkirjastatud avaldust.

Vajalikud numbrid kiireks reageerimiseks…

Ühistu mobiil58375562
Santehnikud5116622
Elektririkked5113008
Lifti avarii6011001
Fonolukk6444005
Lukuabi6410491
Raamatupidamine6526058
Kolatakso56236002
Koristusteenus56250676
Konstaabel6125853
Munitsipaalpolitsei6457418

Korteriomanikud vihased

Nii võimast toetuste potti ei näe Eestis iga päev – kortermajade renoveerimiseks on ette nähtud 300 miljonit eurot. Kuid paljud korteriomanikud on ametnike peale vihased, sest ootavad toetus-meetme avamist tulutult juba ligi pool aastat.
Viimased uudised
Postimehega ühendust võtnud kortermaja elanik kirjeldas ühe Tallinna ridamaja olukorda, kus on tehtud panused KredExi (Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus ehk EISA) toetusele. Raha aga pole, samas kui remonti oleks hädasti tarvis teha.
«Me ootame eelmisest aastast saati KredExi kortermajade renoveerimistoetuse uut taotlusvooru. Alguses öeldi, et juba uue aasta alguses avatakse. No ei avatud, siis öeldi, et mais-juunis. Täna (23. mail – toim) helistasin ja teatati, et üldse ei avata vist sel aastal…

Loe artiklit…

Elamute energiatõhusaks renoveerimine.
Vikerraadio Reporteritund

Saade 30.01.2023 tasub tähele panna alates 26min 20 sek ja 41 min 13 sek.

Paberarved

Head ühistuliikmed teeme üleskutse – vähendame paberi kasutamist ja läheme üle elektroonilistele arvetele.
Palume kõigil korteriomanikel, kes ei soovi edaspidi oma postkasti paberarvet, sellest juhatusele või raamatupidajale (info@fintec.ee) teada anda!
Maja kodulehel ja isiklikus meilikastis arved alati saadaval ja järelvaadatavad.

juhatus

Prügi sorteerimine

Meie prügimahutite juures on 2 uut maapealset konteinerit. Üks neist on laastaara ning teine plast- metall pakendi tarvis. Nende toomine, rent ja tühjendus on meie jaoks tasuta pakendikonteineri rent 5 eur/kuu).

Plast- ja metallpakend EST
Klaaspakend EST
Plast-ja metallpakend RUS
Klaaspakend RUS

Tingimuseks on, et nendesse konteineruteesse pannakse ainult selleks ettenähtud, sorteeritud ja puhast taarat ning pakendeid. Juhul kui sinna pannakse sorteerimata olmeprügi, peame maksma kõige eest!
Võtame seda kui võimalust, mitte kui kohustust!
Aktsiooni toetab MTÜ
Pakendiringlus

Koduleht www.vilde52.ee

KÜ koduleht on uuendatud kuna vana versiooni uued serverid enam ei toeta. Kodulehel on ka toimiv majasisene intranet. Sisse logides saate tutvuda ühistu dokumentidega, sisestada oma veenäidud ning tutvuda arvete, galerii ja muu meie maja puudutava teabega.
Veenäitude ja arvete vaatamiseks on VeebiReenis kasutajad hetkel samad mis varem aga kodulehe intraneti ( ühistut puudutavate dokumentide vaatamiseks ) tuleb kasutajad uuesti genereerida ja see seotakse korteriomaniku e-mailiga.
Intranetti sisenemiseks saate kasutajanime ja salasõna juhatuse käest, kirjutades oma soovist e-kiri aadressile
 juhatus(at)vilde52.ee

Kohe kui registreerime Teie andmed uue kodulehe intranetti saategi juurdepääsu maja failidele.
Küsimustes palume pöörduda telefonil juhatuse liikme Janek Holm poole mob.5089905

Prügi süvamahutid

Süvamahutid asuvad maja I trepikoja kõrval haljasalal. Kaks suurt 5 m3 on olmeprügile, üks keskmine 3 m3 paberjäätmetele, üks väike 0,8 m3 bio-lagunevate jäätmete jaoks.
Palun jälgige, et jäätmed ei satuks valedesse konteineritesse !!
NB! Paberi konteinerite tühjendamine on tasuta! Juhul kui seal aga sisaldub ka olmeprügi jäetakse konteiner tühjendamata ja tuleb tellida eraldi vedu, vastavalt olmeprügi hinnakirjale.
Endiselt ei ole konteinerite sees, peal ega taga kohta ehitusprahile ja suure gabariidilistele jäätmetele. Sellise prügi utiliseerimise tellib iga korteri omanik ikka ise.