Teated

Eesti edukaim kortermaja renoveerimisprojekt maksis üle
7 miljoni

https://kodu.postimees.ee/8562562/eesti-edukaim-kortermaja-renoveerimisprojekt-maksis-ule-7-miljoni

Eesti Korteriühistute XXIX suurfoorumil «Elamumajandus ja korteriühistud: vastutus, valikud ja võimalused» tunnustati tänavusi parimaid korteriühistuid. Lisaks mitmele eriauhinnale kuulutati välja 2026. aasta parim korteriühistujuht ja edukaim renoveerimisprojekt.

«Rõõm on tõdeda, et renoveeritud hoonete tase on aastatega aina tõusnud,» nentis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige Urmas Mardi.
«Majade kordategemisel mõeldakse üha rohkem ka tulevikule. Rajatakse päikeseparke ja akupankasid, paigaldatakse lifte ning ehitatakse nüüdisaegseid, hästi varustatud varjumiskohti,» rääkis Mardi. Tema sõnul on igal majal oma lugu. Tänavu pälvisid tähelepanu nii asula ainus kortermaja kui ka Eesti seni kõige kallim renoveerimisprojekt.

Aasta edukaimaks renoveerimisprojektiks kuulutati Tallinnas asuv
E. Vilde tee 52 korteriühistu.


«See on korteriühistute konkursi ajaloo kõige pikaajalisem, järjekindlam ja põhjalikum, aga ka kõige kallim renoveerimisprojekt,» märkis Urmas Mardi.

162 korteriga maja renoveerimise ettevalmistused algasid juba kakskümmend aastat tagasi. Lõplik renoveerimisotsus tehti 2013. aastal ning 2018. aastal alustati uue katsega. Aastatel 2018–2026 kulus aega projekteerimisele, vajalike lubade hankimisele ning paraku ka mitmel korral renoveerimistoetusest ilmajäämisega leppimisele.

«Hinnad aga tõusid kolossaalselt! Kui 2013. aastal oli renoveerimise maksumuseks kavandatud 2,1 miljonit eurot, siis 2025. aastaks oli see kasvanud juba 7,3 miljoni euroni. Riikliku renoveerimistoetusena sai ühistu 30 protsenti,» vahendas Mardi.

Tervikrenoveerimise käigus soojustati hoone fassaad, sokkel ja katus, vahetati aknad ning uuendati lodžad. Majja paigaldati soojustagastusega ventilatsioonisüsteem koos jahutusega ning renoveeriti kütte-, elektri-, vee- ja kanalisatsioonisüsteemid. Samuti rajati suitsuärastussüsteem.

Katusele paigaldati päikesepaneelid ja majja akupank. Lisaks vahetati välja liftid, renoveeriti trepikojad ning kõik korterid said uued välisuksed.

Renoveerimine

Ehitustööde 2025-2026 ajagraafik

Kontaktid:
Balti Vara Ehitus OÜ objektijuht:
Aulis Kuusk, tel 50 65 656
e-mail: aulis.kuusk@baltivara.ee

Balti Vara Ehitus OÜ projektijuht:
Aimar Unt, tel 52 48 813
e-mail: aimar.unt@baltivara.ee

P.P. Eesti omanikujärelvalve insener
Jüri Orlov, tel 627 6440
e-mail: juri.orlov@ppe.ee

Tehniline konsultant
Anvar Kima, tel 50 47 860
e-mail: anvar.kima@gmail.com

Tööd katusel – ventilatsioon ja soojustamine


Prügi sorteerimine

Meie prügimahutite juures on mitu uut maapealset konteinerit. Klaastaara, plast- metall pakendi tarvis. Nende toomine, rent ja tühjendus on meie jaoks tasuta pakendikonteineri rent 5 eur/kuu).

Plast- ja metallpakend EST
Klaaspakend EST
Plast-ja metallpakend RUS
Klaaspakend RUS

Tingimuseks on, et nendesse konteineruteesse pannakse ainult selleks ettenähtud, sorteeritud ja puhast taarat ning pakendeid. Juhul kui sinna pannakse sorteerimata olmeprügi, peame maksma kõige eest!
Võtame seda kui võimalust, mitte kui kohustust!
Aktsiooni toetab MTÜ
Pakendiringlus

Renoveerides püsivad majad veel aastaid.

https://www.err.ee/1608920444/ekspert-korralikult-renoveerides-pusivad-magalarajoonide-hooned-veel-100-aastat

Tallinna magalarajoonide ja teiste suuremate linnade nõukogude aegseid kortermaju korralikult renoveerides püsivad need veel 100 aastat, sest nende põhikonstruktsioonid on korralikud, leiab TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurnitski.

Koduleht www.vilde52.ee

KÜ koduleht on uuendatud kuna vana versiooni uued serverid enam ei toeta. Kodulehel on ka toimiv majasisene intranet. Sisse logides saate tutvuda ühistu dokumentidega, sisestada oma veenäidud ning tutvuda arvete, galerii ja muu meie maja puudutava teabega.
Veenäitude ja arvete vaatamiseks on VeebiReenis kasutajad hetkel samad mis varem aga kodulehe intraneti ( ühistut puudutavate dokumentide vaatamiseks ) tuleb kasutajad uuesti genereerida ja see seotakse korteriomaniku e-mailiga.
Intranetti sisenemiseks saate kasutajanime ja salasõna juhatuse käest, kirjutades oma soovist e-kiri aadressile
 juhatus(at)vilde52.ee

Kohe kui registreerime Teie andmed uue kodulehe intranetti saategi juurdepääsu maja failidele.
Küsimustes palume pöörduda telefonil juhatuse liikme Janek Holm poole mob.5089905

Paberarved

Head ühistuliikmed teeme üleskutse – vähendame paberi kasutamist ja läheme üle elektroonilistele arvetele.
Palume kõigil korteriomanikel, kes ei soovi edaspidi oma postkasti paberarvet, sellest juhatusele või raamatupidajale (info@fintec.ee) teada anda!
Maja kodulehel ja isiklikus meilikastis arved alati saadaval ja

Vilde 52 UUS fonosüsteem

Renoveerimise raames vahetatakse välja kogu fonosüsteem. Standardlahendusena paigaldatakse kõikidesse korteritesse uued fonotelefonid – saate kõneleda parklapoolsete välisuste juures olijatega ja ust avada. Parklapoolsete uste juures on seadmetes ka kaamera.
Selleks, et korterist pilti näha, on vaja videotelefoni, mis ei sisaldu pakkumises, aga soovi korral saab neid paigaldada. Hinnavahe ca 100 eur (videotelefon 140.- vs fonotelefon 40.-). Palun andke sele nädala jooksul juhatusele teada, kes soovib oma korterisse videotelefoni !
P.S. Videotelefoni saab tellida ja paigaldada ka hiljem, aga siis tuleb see täishinnaga välja osta.

Treppide renoveerimine

Alates 14.09 alustatakse trepikodade treppide renoveerimisega. Palume kasutada trepikojas liikumiseks lifti.

Renoveerimine

RENOVEERIMIS KÜSIMUSED – kui kellelgi on küsimusi, mis puudutab renoveerimist või korteris tehtavaid töid, ärge häbenege ühendust võtta kas KÜ juhatuse või spetsiifilisemate küsimuste puhul objektijuhiga. Murede korral on meile abiks nii tehniline konsultant kui omanikupoolne järelvalve.
Kiireloomuline info edastatakse juhatuse poolt korteri omaniku poolt antud e-mailile.

EHITUSPRAHT – Nii Ehitajal kui KÜ-l on suur palve kõigile korteriomanikele – kui Te teete remonti või korrastate oma elamist, ärge jätke oma vanu asju, remondijääke ja ehitusjäätmeid ei koridori, 0-korrusele ega ammugi mitte prügikonteinerite juurde. Nende asjade koht on jäätmejaamas! Lähim neist asub Rahumäe tee 5a. Enamus materjale võetakse vastu tasuta või sümboolse raha eest. Maha võetud sein lodža ja toa vahel tuleb igal korteriomanikul endal jäätmejaama viia!

Korterite välisuksed ja ASSA lukusüsteemi lisavõtmed

Üldise renoveerimise käigus vahetatakse välja ka korterite välisuksed.
Uksed vahetab firma Tammer OÜ. Tegemist on metallist tuletõkke-turvauksega SMU101 EI60.
Uks vastab erinevatele sertifikaatide. Vastavasisuline info on ka ukse lengil ja ka Tammeri kodulehel.

*Tuletõkkeklass – E60, EW60, EI₂60 (EN 13501-2)
*Suitsupidavus – Sa, S200 (EN 13501-2)
*Helikindlus – 40-47dB (ISO 717)
*Turvaklass – RC2, RC3 (EN 1627)
*Vastupidavus avamisele/sulgemisele – klass 8 (EN 12400), C5 (EN 13501-2)
*Kuulikindlus – FB4 (EN 1522)
*Plahvatuskindlus – EXR3 (EN 13123-2)

Algselt on kõikidel korteritel 3tk ASSA/Abloy lukusüsteemi uksevõtit. Korteriomanik kes soovib tellida oma korterile lisavõtme saab juhatuse poole pöördudes allkirja vastu võtme koodikaardi mille alusel saab tellida lisavõtme.

Lähim mustamäel asuv ASSA koostööpartner on Palmett Lukud OÜ, Laki 3, Tallinn, Puumarketi Ärikeskus. Võtmed tehakse ja väljastatakse allkirja vastu ainult isikule kellel on koodikaart. Võtme hind koos valmistamisega on 20,65€

Võti valmistatakse kohapeal aga peab arvestama 10-20min ooteajaga. Samuti on võimalik võtmed tellida eeltellimisega. Selleks peab kaardi omanik võtma ühendust kas telefonitsi või meil teel Palmetti esindusega mob. 506 9513 ja sealt juhendatakse kuidas edasine kulgeb. Kui võtmed valmis siis helistatakse, et võib järgi minna.

https://palmett.eu/tooted/assa-abloy-kaardiga-kaitstud-tp600-seeria-voti-koos-valmistamisega/

Ehitusmehed

Juhul, kui keegi vajab abi mööbli liigutamisel, demonteerimisel/monteerimisel siseviimistluse taastamisel, on juhatusel edastada mõned nimed ja telefoninumbrid, kellelt saate abi küsida.
Juhime tähelepanu, et tegemist on tasulise teenusega. Tellitavates töödes ja hindades lepivad korteriomanik ja tööde teostaja omavahel ise kokku. KÜ juhatusel on siinkohal vaid info vahendaja roll.

Ehitusmees Heiki tel. 56 812 494, vajadusel koos abilistega, kelle spetsialiteediks on korterite remont. Teeb kõiki töid.
Ehitusmees Urmas tel. 566 474 24, vajadusel koos paarilisega, Lahtiste käte ja heade ideedega.
Ehitusmees Raul, tel. 5660 5255 oma maja elanik. Professionaalne siseviimistleja.

Korterite välisuste vahetus.

Vilde 52 Parkimine

Kordame üle Ehitaja poolt meile juba edastatud teate:
Ehitusperioodil vältel ei tohi maja ees, vahetult töömaa ette (aia äärde) autosid parkida !
Antud ala on ette nähtud kaubaveoks ja laadimisalaks! Ühistu kohustuseks on tagada sellele vaba juurdepääs ! Nii Ehitajad kui ühistu juhatus saavad suurepäraselt aru autoomanike soovist sinna „justkui vabale alale“ oma sõiduk parkida.  Ametlikult on see keelatud !
Anname teada, et nii Ehitajad kui ka Ühistu juhatus on nõus vaatama sellele rikkumisele läbi sõrmede, kui on tagatud järgmised tingimused:

1. Tööpäevadel, kell 08.00 – 18.00 on aiaesine ala Meie autodest puhas !

2. Aia ees parkivad autod võtavad endale teadlikult kogu riski võimalike kahjude eest, millega vabastavad vastutusest nii Ehitaja kui Ühistu !

Sõidukid, mis pargivad keelatud alasse tööpäevadel kl. 08.00 – 18.00, peavad arvestama trahvi või teisaldamisega !

Ühistu parkimiskorda kontrollib Ühisteenus AS.
Kõik korrektselt edastatud sõidukite andmed, on kantud elektroonilisse andmebaasi. Juhul kui kellelgi tekib vajadus midagi muuta või täiendada, ootame selle kohta korteriomaniku (digi)allkirjastatud avaldust juhatuse e-mailile.

Vajalikud numbrid kiireks reageerimiseks…

Ühistu mobiil58375562
Santehnikud5116622
Elektririkked5113008
Lifti avarii6011001
Fonolukk6444005
Lukuabi6410491
Raamatupidamine6526058
Kolatakso56236002
Koristusteenus56250676
Konstaabel6125853
Munitsipaalpolitsei6457418